20170505_aktuality_3

alkohol auto nadychano 20165.5.2017

Řidič pod vlivem alkoholu ohrozil strážníky a naboural vozidlo

Velmi nebezpečně si počínal řidič tranzitu, který nerespektoval při stavbě kruhového objezdu zákaz vjezdu. Svou rychlou jízdou ohrozil nejen hlídku strážníků, ale i stavební dělníky. Zastavila ho až kolona. Ujížděl z důvodu požití alkoholu a bez řidičského oprávnění.

Nerespektovat zákaz vjezdu se rozhodl včera v ranních hodinách řidič, který chtěl projet místem stavby kruhového objezdu v Tuchoměřicích. Na přechodnou úpravu dopravního značení zde dohlížela pěší hlídka strážníků z obvodního ředitelství Prahy 6. Řidič se nejdříve snažil před zákazem otočit vozidlo, ale třikrát mu při manévru zhasl motor. Následně se pak rozjel směrem k zákazu vjezdu. Jeden ze strážníků se ho pokusil přimět k zastavení stavěcím terčem. Řidič reagoval prudkou jízdou namířenou proti hlídce, následně kličkoval mezi stavební technikou a ujel. Strážníkům se ohlásil stavební dozor, který uvedl, že řidič tranzitu naboural zadní část vozidla stavby. Během krátké chvíle se to samé vozidlo objevilo v jízdním pruhu vedoucím nazpět, kde popojíždělo v koloně. Teprve devatenáctiletý řidič cizí národnosti, který nevlastnil řidičské oprávnění, uvedl, že večer před jízdou vypil lahev vodky a během rána 5 piv, a že vůz vlastní firma, pro kterou pracuje. Na místo byla přivolána automobilová hlídka strážníků s přístrojem na měření alkoholu v dechu. Ten ukázal hodnotu téměř 1,5 ‰ alkoholu. Případ byl předán Policii České republiky. 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

titulka zari 2017

V novém čísle vám přinášíme reportáž z Obvodního ředitelství Praha 11, dále pohled na možné využití elektromobilů u MP, novelizaci Tabákového zákona a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)