IX. ročník Dne s policií

titulka denspolicii 2016Další ročník Dne s policií proběhl v neděli 19. června 2016 na letňanském letišti.
FOTO

V různých dynamických ukázkách měla samozřejmě největší zastoupení Policie ČR a její složky. Mezi účinkujícími vystoupila i Městská policie Praha, Hasičský záchranný sbor, Zdravotnická záchranná služba, Armáda ČR a její Aktivní zálohy a další.

Diváci tak mohli shlédnout například slaňování z vrtulníku, seskoky s padákem, vyprošťování zraněných z havarovaného auta, zadržení ujíždějícího auta, činnost služebních psů, koní a mnoho dalších zajímavých ukázek. V rámci ukázek techniky byla k vidění jak nablýskaná historická policejní auta, tak nejmodernější technika.

Došlo i na fotbalové utkání na koních mezi policisty a strážníky, ve kterém Jízdní skupina Městské policie Praha zvítězila 1:0. Kromě našich koní jsme se prezentovali i ukázkou práce psovodů, ukázali jsme novou loď, vozidla, motorky i segwaye. Tradičně největší pozornost přitahovala expozice Útulku pro opuštěná zvířata v Troji.

Informační stánky a expozice představily i další organizace, jako např. Lesy hl. m. Prahy, Správa služeb hl. m. Prahy, BESIP, IPA - International Police Association, Vojenská policie, Celní správa, historické spolky, zdravotní pojišťovny apod.

Na akci, která se konala pod záštitou pražské primátorky Adriany Krnáčové, se určitě vyplatilo vzít děti. Organizátoři pro ně přichystali zajímavé soutěže, různé atrakce a mnoho dalšího. Letošní ročník Dne s policií navštívilo přibližně třináct tisíc lidí.

 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

titulka zari 2017

V novém čísle vám přinášíme reportáž z Obvodního ředitelství Praha 11, dále pohled na možné využití elektromobilů u MP, novelizaci Tabákového zákona a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)