„Plasťáčky“ zachránil před jistou smrtí pozorný řidič

P1090235Lidská krutost vůči zvířatům nezná mezí. Důkazem toho je další otřesný případ, kdy se neznámá osoba pokusila zbavit 10 nechtěných koťat tak, že je v zauzlovaných igelitkách vyhodila do kontejneru na plast.

Před trýznivou a krutou smrtí udušením koťata nakonec zachránil pozorný řidič, který do kontejneru šel vyhodit plastovou lahev od nápoje. Jeho pozornost upoutaly dvě igelitové tašky, které se hýbaly. Když jednu z nich otevřel, s hrůzou zjistil, že je plná malých koťat. Jedno z nich mělo ještě tolik sil, že vyskočilo a uteklo neznámo kam. Ostatní koťátka byla v již tak vysílena, že nebyla skoro schopna pohybu. Muž nakonec šest kocourků a tři kočičky naložil do auta a ihned je odvezl do útulku pro opuštěná zvířata Městské policie Praha. Zde si zvířata převzali ošetřovatelé. Byla silně zablešená, podvyživená a podchlazená, proto jim poskytli adekvátní péči. V současné době koťátka, kteří dostali jméno „Plasťáčci“, dobře přijímají potravu, jsou pod antibiotiky a jejich stav se až na jednoho kocourka, který je stále ve velmi špatném stavu, zlepšuje.

O dalším osudu „Plasťáčků“ Vás budeme informovat.


 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

titulka zari 2017

V novém čísle vám přinášíme reportáž z Obvodního ředitelství Praha 11, dále pohled na možné využití elektromobilů u MP, novelizaci Tabákového zákona a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)