I letos v červnu pražští strážníci chystají zvýšená bezpečnostní opatření v souvislosti s koncem školního roku

titulka prechody skolnirok 2016Strážníci znovu dohlédnou na bezpečí dětí na přechodech pro chodce ve dnech, kdy budou rozdávána vysvědčení. Zaměří se ale také na podávání alkoholu mladistvým.

Pražská městská policie na konci školního roku zintenzivní dohled nad přechody pro chodce v blízkosti škol. V samotné dny vysvědčení, tedy od pondělí 27. června do čtvrtka 30. června, tak bude více než 250 strážníků dohlížet na 172 přechodů u 149 škol. „Dohled nad bezpečností dětí a mládeže v poslední školní den považuji stále za jednu z nejvyšších priorit. Zvláště v těchto dnech je preventivní role strážníků Městské policie Praha naprosto nezastupitelná,“ řekl Ing. Eduard Šuster, ředitel městské policie.

Od pondělí 27. června se strážníci zaměří také na kontroly restaurací a barů, zvláštní pozornost přitom budou věnovat podávání alkoholu osobám mladším 18 let. V poslední školní dny a na začátku prázdnin bude zesílen také dohled a kontrolní činnost nad parky, dětskými hřišti a dalšími místy, kde se mládež obvykle schází.
Ilustrační foto: MP Praha

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

titulka zari 2017

V novém čísle vám přinášíme reportáž z Obvodního ředitelství Praha 11, dále pohled na možné využití elektromobilů u MP, novelizaci Tabákového zákona a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)