Další vítězství kynologů Městské policie Praha

psovodi USARKynologičtí záchranáři pražské městské policie znovu potvrdili, že patří mezi elitní útvary. Vyhráli na děleném prvním místě letošní VI. mezinárodní setkání kynologických týmů zaměřených na vyhledávání osob uvězněných v sutinách objektů.

Letošní VI. mezinárodní klání se konalo minulý týden v areálu bývalé chemické továrny v Kaznějově u Plzně. Vyhledávání osob v sutinách se zúčastnilo celkem 12 soutěžních týmů (vždy 2 kynologové a 2 psi) z Česka, Slovenska, Maďarska a Německa.

„Námětem cvičení bylo vytvoření několika reálných situací a nasazení kynologických týmů v terénu za použití figurantů jako obětí. Tyto pak musí být kynology se psy v časovém limitu vyhledány a správně označeny,“ popsal soutěž Michal Sitte z pražské městské policie. Pražští strážníci Michal Sitte a Romana Hübnerová se čtyřnohými parťáky nakonec v mezinárodním cvičení zvítězili na děleném prvním místě společně s kolegy z ostravské městské policie.

Radní pro bezpečnost Libor Hadrava k tomu dodává: „Jsem hrdý na to, že v řadách pražské městské policie jsou psovodi záchranáři, kteří jsou certifikováni pod hlavičkou Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru nejen pro celorepublikové, ale i mezinárodní nasazení. Jejich letošní vítězství dokazuje, že patří ke špičce ve svém oboru.“

Foto: MP Praha

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

titulka zari 2017

V novém čísle vám přinášíme reportáž z Obvodního ředitelství Praha 11, dále pohled na možné využití elektromobilů u MP, novelizaci Tabákového zákona a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)