Pokutu zaplatíte i bezhotovostně

titulka platebniterminal 2016Pražská městská policie rozšiřuje možnosti bezhotovostní platby pokut. Snaží se tak přestupcům zmírnit potíže spojené s nečekaným postihem.

Dostat pokutu není nikdy nic příjemného. Ještě víc ale taková věc zkazí náladu, když u sebe nemáte peníze. Celá situace pak končí, buď čekáním ve frontě na poště, nebo usednutím doma k internetu a následným zaplacením pokuty. Přesně takovým komplikacím se nyní můžete při placení pokuty vyhnout. Městská policie Praha totiž umožňuje platit pokuty bezhotovostně.

Platebními terminály jsou nově vybavena všechna přestupková pracoviště pražské městské policie, šest terminálů je k dispozici také v hlídkových vozidlech strážníků z Prahy 1 a Prahy 2. Dohromady disponuje pražská městská policie celkem 27 platebními terminály, které jsou distribuovány tak, aby občané měli co nejvíce možností využití bezhotovostní platby.

„Samozřejmě si dobře uvědomujeme, že už jen samotný fakt, že platíte pokutu, je nepříjemný a na náladě nepřidá. Rádi bychom proto nabídli možnost, jak celou situaci vyřešit co nejrychleji a nemuset tak myslet na to, že někde máte k vyřízení nepříjemnou pohledávku,“ vysvětluje ředitel pražské městské policie Eduard Šuster, proč městská policie tuto službu rozšiřuje. 

"Platby kartou považuje většina Čechů již za běžný standard a použít kartu k nákupu zboží je pro ně samozřejmostí. V spolupráci s naším partnerem Global Payments, s.r.o. napomáhame Městské policií Praha tento standard přenést i do oblasti hrazení pokut a tím tento proces pro chybující řidiče zjednodušit a zrychlit," říká Juraj Chomo, ředitel kartového centra České spořitelny. 

 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

titulka zari 2017

V novém čísle vám přinášíme reportáž z Obvodního ředitelství Praha 11, dále pohled na možné využití elektromobilů u MP, novelizaci Tabákového zákona a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)