Pražské děti pomáhají strážníkům se sběrem víček pro Davídka

titulka vicka unor 2017Městská policie hl. m. Prahy se v listopadovém čísle časopisu Pražský strážník obrátila na své zaměstnance s výzvou ke sběru víček na specializovanou léčbu tříletého Davídka z Prahy, který onemocněl epilepsií. O výzvě si přečetli i na některých pražských školách a školkách a tak, kromě strážníků, začaly sbírat víčka pro Davídka i pražské děti.

V úterý 21. února si Davídek se svou babičkou a tatínkem vyzvedl osm pytlů barevně roztříděných víček v mateřské školce Rosnička ve Stodůlkách. Sbírání víček má v Rosničce dlouhou tradici. Děti sbíraly před časem tři roky pro nemocného Lukáška, víčka předaná Davídkovi sesbíraly během dvou let. „Sbírali jsme do pytlů a čekali na další důvěryhodný projekt. V souvislosti s Davídkem jsem oslovila i některé kolegyně z Prahy 13 a doufám, že se k akci připojí. My budeme určitě sbírat dál. Bude to po kousíčkách, pomalu, ale každé zrnko dobré. Přeji Davídkovi i jeho rodičům, aby se stav optimálně zlepšil a víčka pomohla,“ dodala k celé akci ředitelka MŠ Rosnička Jitka Machurová. 

V lednu předala Davídkovi šest pytlů víček Základní škola v ulici Chelčického v Praze 3 a sesbíraná víčka nabídla i Základní škola Karmelitská, Praha 1. Tatínek Davídka prozradil, že se již podařilo předat firmě, která výkup víček zajišťuje, 1000 kg a nemalé množství víček aktuálně čeká na odvoz v jejich zaplněné prádelně. Speciální léčebný program stojí 45000 korun, stále ještě zbývá nasbírat téměř 5 tun víček. Děkujeme všem za pomoc.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

titulka zari 2017

V novém čísle vám přinášíme reportáž z Obvodního ředitelství Praha 11, dále pohled na možné využití elektromobilů u MP, novelizaci Tabákového zákona a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)