Libor Hadrava navštívil noční směnu na Praze 1

titulka hadrava linka156 2017Centrum metropole patří z pohledu bezpečnosti a zajištění veřejného pořádku k náročnějším místům výkonu služby pražské městské policie. Časté rušení nočního klidu, žebrání, problémy v dopravě, taxi a další. Tento víkend se vyrazil podívat do ulic se strážníky i Libor Hadrava – radní pro bezpečnost a prevenci kriminality hl. m. Prahy.

 

Vše začínalo v Opletalově ulici, kde se nachází Obvodní ředitelství pro Prahu 1. Vzhledem k tomu, že mělo jít o naprosto běžnou hlídkovou činnost, byl pan radní zařazen k hlídce pod označením Astra 10, která jej vozila po značnou část noční směny.

Hned na úvod jsme jeli zkontrolovat některá místa u vltavských náplavek – místa, kde se často vyskytují osoby bez domova a osoby „problematické“. Ovšem první problém, který museli strážníci řešit, byla otočená dopravní značka informující řidiče o zákazu vjezdu. Nemusí se to zdát významné, ale stačí jeden nepozorný řidič a problém by byl na světě.

Největší počet řešení měli strážníci se žebrajícími bezdomovci. Těch bylo opravdu hodně a k tomu se připojil i alkohol. Tento problém se dá vyřešit blokovou pokutou, ale dost často se míjí účinkem. Bezdomovci pokutu nezaplatí, a za chvíli je můžeme najít nedaleko místa, odkud byli strážníkem vykázáni. Nezbytná je ovšem lustrace těchto osob –  mohou být v pátrání Policie ČR pro závažnější trestnou činnost. I Libor Hadrava dodává: „Je to vlastně takový boj s větrnými mlýny. Je nutná trpělivost a preciznost, jinak se to bude opakovat do nekonečna. Vážím si za to práce strážníků, kterým není opravdu co závidět!“

Jsme v centru a to znamená velký počet cizinců. Jazyková vybavenost našich strážníků je dobrá, a proto není problém i při řešení rušení nočního klidu s několika dobře naladěnými mladíky. Ti jsou komunikativní, ale to je vše, naštěstí. Ovšem vyšší hladina alkoholu vede k agresivitě a i s tou mají místní strážníci své zkušenosti.

Dnešní směna byla celkem klidná, ale náročná. A jak dodávají samotní strážníci – s přicházejícím teplejším počasím to prostě poroste! 
Foto: MP Praha

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

titulka zari 2017

V novém čísle vám přinášíme reportáž z Obvodního ředitelství Praha 11, dále pohled na možné využití elektromobilů u MP, novelizaci Tabákového zákona a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)