Do Českého národního registru dárců kostní dřeně dnes přibylo 21 pražských strážníků

titulka dren 2017Spolupráce Městské policie hlavního města Prahy s Českým národním registrem dárců kostní dřeně začala na podzim roku 2013. Od té doby vstoupilo do registru 151 strážníků, z toho 21 dnešních nováčků.

 

Každým rokem onemocní v naší zemi stovky lidí vážnými nemocemi kostní dřeně a uzlin. Často bývá jejich poslední šancí na záchranu transplantace kostní dřeně. S ohledem na předpoklad dobré zdravotní kondice jsou strážníci vhodnými potencionálními dárci. Za tři roky spolupráce se zaregistrovalo 151 z nich. Svým rozhodnutím dokázali, že jsou ochotni pomoci druhým nejen při výkonu služby v ulicích Prahy, ale i při záchraně lidských životů. Kromě kostní dřeně jsou pražští strážníci pravidelnými dárci krve a krevní plazmy. Rádi by motivovali k tomuto empatickému kroku i další.

Při dnešní registraci jsme položili několika kolegům stejnou otázku: Co vás jako první napadlo, když jste se dozvěděl/a o možnosti zapsání do registru dárců kostní dřeně?

Anna Burešová, 25 let: Napadlo mě, že by bylo fajn, být prospěšná společnosti nejen z pracovního hlediska, ale i třeba z hlediska pomoci nemocným. Pokud to bude v mé moci a budu do registru vybrána, tak ráda tímto způsobem pomůžu.

Josef Hanus, 23 let: Chtěl jsem pomáhat lidem. Tři roky jsem dárcem krve, takže mi to přišlo jako vhodná volba.

Leoš Jirkovský, 25 let: Rozhodl jsem se pro zápis do registru, když jsem si uvědomil, že bych mohl onemocnět i já sám a pak bych určitě podobnou pomoc ocenil.

Kolegové, děkujeme

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

titulka zari 2017

V novém čísle vám přinášíme reportáž z Obvodního ředitelství Praha 11, dále pohled na možné využití elektromobilů u MP, novelizaci Tabákového zákona a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)